Cukrovarská 230/1, 196 00 - Praha 9, Čakovice | Zobrazit na mapě
+420 283 931 081
+420 604 257 328
info@sunnywatt.cz

Servis fotovoltaických elektráren

Kompletní servis a údržba elektráren

Servis fotovoltaické elektrárny FVE vyjde prokazatelně mnohem výhodněji, než by se na první pohled zdálo. Elektrárna, která je pod pravidelnou servisní kontrolou, má ve výsledku až o 6 % vyšší zisk.

Kvalitní servis je potřebný nejen pro zajištění řádného chodu elektrárny, ale hlavně eliminuje možné poruchy.

 

 

 

Ušetřete Vaše peníze díky servisu

Včasným odhalením a odstraněním poruch se šetří Vaše finanční prostředky. Závady, které  způsobí pouze mírný pokles výroby energie, mohou být ve výsledku mnohem horší, než celkový výpadek elektrárny.

Profesionální servis a monitoring pak tvoří pouze nevýraznou investici oproti ušetřeným finančním prostředkům.

V rámci pravidelné kontroly se provádí vizuální prohlídka oplocení, konstrukcí, panelů, kabeláže, rozvaděčů, střídačů, zařízení nízkého a případně vysokého napětí. Dále se provádí údržba výrobny, tzn. Kontrola technologických prvků, dotažení šroubových spojů, měření proudů okruhů panelů, VA charakteristiky panelů, prověření funkčnosti zabezpečovacího zařízení a kamer. Rozsah a četnost pravidelné servisní kontroly lze domluvit individuálně. 

Ostatní servis

Nabízíme i další služby, jako jsou sekání trávy v areálu FVE, mytí zaprášených panelů, ometání sněhu z panelů, monitoring provozu FVE, vedení servisní knihy, administrativní činnost spojenou s provozem FVE (měsíční hlášení, podklady pro fakturaci, jednání
s distributorem), poradenství ohledně legislativních změn, inovací, optimalizaci FVE, revizi jednotlivých technologií FVE, tj. části DC, části NN, části VN dle ČSN.