Cukrovarská 230/1, 196 00 - Praha 9, Čakovice | Zobrazit na mapě
+420 283 931 081
+420 604 257 328
info@sunnywatt.cz

Online monitoring fotovoltaických elektráren

Některé FVE umožňují instalovat monitoring ihned bez prvotních finančních nákladů na instalaci monitorovacího zařízení a nákupu dalšího vybavení. Jejich monitorovací systém safer’Sun v současné době monitoruje celosvětově přes 32 000 FV instalací o celkovém výkonu přesahujícím 7 GWp (7000 MWp).

Již 30 let v oboru monitoringu

Tímto se systém Meteocontrol stává spolehlivým partnerem pro klidnou budoucnost a Vaše dlouhodobé investice. Eliminujte možnou poruchu včas. 

Přestože se v případě poruch obvykle jedná o závady menšího rozsahu, které způsobí pouze mírný pokles výroby, právě tyto závady mohou být ve výsledku mnohem horší než celkový výpadek elektrárny. Důvodem je, že jsou často rozpoznány s velkým zpožděním v řádu měsíců či dokonce let!

Každá neodhalená porucha zvyšuje ztráty ve výrobě elektřiny a čím déle je tato porucha neodhalená, tím vyšší jsou ztráty ve výrobě.

Profesionální monitoring a servis FVE znamená eliminovat poruchy a v případě, že k nim dojde, je včas odhalit a rychle a správně jednat při jejich odstranění. 

Profesionální péče o fotovoltaickou elektrárnu vyžaduje kromě monitoringu také odborný servis.

Více informací naleznete v sekci Servis FVE.

Základní monitoring

Monitoring zlepšuje přehled nad chodem elektrárny, eliminuje její poruchy a tím pádem zvyšuje účinnost Vaší elektrárny. Základní monitoring znamená minimální měsíční náklady.

Sunnywatt je oficiálním partnerem společnosti Meteocontrol v České republice. 

 

Příklad porovnání skutečné výroby v jednotlivých dnech se simulací na základě měření intenzity záření a teploty. V 2. dni měsíce byl výrazný problém, data 22. dne poukazují na možný problém, další analýzu je třeba zjistit z měřených údajů uvedených dnů.

 

 

 

 

 

Monitorování FVE využívajících centrální měniče. Pro důkladný dohled a detekci poruch je třeba instalovat řadu proudových senzorů. Z grafu je patrné, že 2 proudové senzory dodávaly v uvedený den poloviční výkon, porucha byla následující den ráno odstraněna.